ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Sanayi yapılarına yönelik çatı-cephe taahhüt sektöründe başarı ile geçen 9 yılın, bize kazandırdığı tecrübe ve bilgi birikimi ile demir-çelik işleri ve kaynaklı imalatlar alanına girme kararı alan şirketimiz, yatırımlarını küçükten büyüğe tüm projelere cevap verecek şekilde yapılandırmıştır. Șirketimiz, profil ve tabaka olarak temin edilen hammaddenin işlenmesinden, montaj sahasına ulaşana kadar olan işlemleri kendi içerisinde çözümleyerek müşterilerine kusursuz hizmet verme gayretindedir. Konstrüksiyon ve kaplama işlerini bir arada yürüten firmamız, zaman planlaması, detay çözümler ve iş akışının optimum maliyetlerle sağlanması konusunda müşterilerine ayrıcalıklar sunar.

ENDÜSTRİYEL AMAÇLI YAPILAR

Ülkemizde sanayi ve ticarete yönelik yapılarda ağırlıklı olarak kullanım alanı bulan çelik, özellikle beton prefabrik yapı maliyetlerinin daha uygun bütçelerle yapılmasına karşın hala öncelikli tercih sebebi olmaktadır. Çelik; Tadilat, yeni proje, ilave yapılar, bina içi yerleşimler ve buna benzer yapı ihtiyaçlarına esnek çözümler sunar. Düşük temel maliyeti, yüksek deprem performansının yanı sıra geniş açıklıklar söz konusu olduğunda alternatifsiz olarak çelik yapılar diyebiliriz. Proje toplam sürecini olumlu yönde etkileyen çelik yapılar, temel imalatları ile senkronize olarak montaj edilebilmektedir.

DEPO VE HANGARLAR

Her türlü depolamayı mümkün kılan, geniş açıklık gerektiren ve kendine has karakteristiği olan hangar binalarında çelik öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

EĞiTiM ve SPOR AMAÇLI YAPILAR

Öncesinde ve günümüzde yapılan tüm sportif amaçlı tesisler, kamu ya da özel sektör ayırt etmeksizin tamamına yakını çelik kullanılarak tasarlanmıştır. Bursaspor’umuzun simgesi olan timsah figürlü yeni stadı, çeliğe hayal gücünün verdiği somut şekiller olarak karşımıza çıkar.

SOĞUK HAVA DEPOLARI

Soğuk depo içi soğuk odaların oluşması ve asma tavan montajında yapının çelik olması büyük avantaj sağlar. Ayrıca makine ve teçhizat konsollarının projede planlanması adına çelik yapılar bir adım öndedir. Yükleme boşaltma sundurmaları konsol çalıştırıldığından burada da çelik kullanımı olmazsa olmazdır. Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (T.K.D.K.) destekleri alan bölgelerde talepler oldukça yoğun olmakla birlikte işin sürecini kısaltması ve hibe desteğine öncelikli sahip olmak adına bu yapılarda çelik kullanımı sıklıkla karşımıza çıkar.

iŞ MERKEZLERİ

Modern çizgilere sahip ve sanatsal tasarımların yapılara uygulanmaya başlandığından itibaren mimari çalışmaların çelik ile hayat bulduğu düşünülebilir. Özellikle cam ve ışıklık uygulamalarının ön planda olduğu bu çok katlı yapıların karkas sisteminde sıkça çeliğe rastlanır. Bu yapılar konvansiyonel olarak betonarme yapılsa dahi çelik, buradaki detayların çözümünde mutlaka kendini gösterir.

TARIMSAL AMAÇLI TESiSLER & BÜYÜK ve KÜÇÜK BAŞ HAYVAN ÇiFTLiKLERi

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (T.K.D.K.) başta olmak üzere diğer tarıma destek ve kredi veren kuruluşların yönlendirmeleri ile hareketlenen sektör, yeni teknoloji ile bütünleşmiş tarımsal yapıları, büyükbaş sağmal çiftlikleri, büyükbaş besi çiftlikleri, koyun, keçi yetiştiriciliği ile kanatlı kümesleri hibe desteği ile yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu nedenle yeni nesil yapılardan oluşan birçok proje çelik olarak tasarlanmakta ve uygulanmaktadır.

BİNA GÜÇLENDİRME

Deprem öncesi yapılarak deprem sonrasında hasar görmüş yada riskli durumda olan betonarme ve çelik yapıların güçlendirilmesi konusunda taleplere cevap vermekteyiz. Bunun yanı sıra binaların geometrisinde yapılacak planlı değişiklikler için çözümler sunmaktayız.

ASMA KAT & ARA KAT SiSTEMLERi

Mevcut yapıların içerisinde yada ihtiyaç duyulan her hangi bir noktasında, ofis, depolama, genel kullanım amaçlı ve buna benzer alanların inşaasında çeliği kullanarak sağlıklı çözümler elde ediyoruz.